fbpx

הסדר חובות

תאמו פגישת ייעוץ

תהליכי הסדר חובות השלב החשוב ביותר הינו לפעול במהירות על מנת להגיע אל הסדר חובות הוגן. במידה ואתם עומדים כחייבים, חשוב להבין כי הריביות הנצברות עשויות להגיע לסכומים גבוהים במיוחד, מה שמעלה את ערכו של החוב, ועשוי לגרום לכם לצרות פיננסיות של ממש. לכן, פעלו במהירות על מנת להגיע אל הסדר חובות.
כאשר הצטברו לכם חובות רבים, אל מול בנקים, הוצאה לפועל או נושים אחרים, מוטב לפעול על מנת להשיג הסדר חובות, אשר יאפשר לכם להחזיר את החובות הכספיים בהם אתם עומדים, בצורה מסודרת, ועל פי היכולת הפיננסית שלכם. על מנת להגיע אל הסדר חובות העונה על הצרכים שלכם ושומר על היכולת הכלכלית שלכם להתנהלות שוטפת, מומלץ לעשות זאת באמצעות עורך דין הסדר חובות מנוסה ומקצועי
כאשר אתם חייבים כספים לבנקים, הוצאה לפועל או נושים מתוקף צו בית משפט, תוכלו לבקש חקירת יכולת  – אשר למעשה מודדת את היקף ההכנסות שלכם אל מול ההוצאות, וקובעת את גובה ההחזרים החודשיים ואת הפריסה בהתאם ליכולת הכלכלית שלכם. על מנת ליהנות מחקירת יכולת, עליכם לטעון אותה, וכמובן, ליצור שיתוף פעולה ושקיפות מלאה. חקירת יכולת הינה אמצעי נוסף לצורך איחוד תיקים בהוצאה לפועל, המאפשרת לכם לאגד את כל החובות שלכם בתיק חוב אחד – אשר יוחזר על פי פריסת תשלומים נוחה יותר ובפרק זמן סביר. אלמנט זה, יכול לסייע לכם בהסדר חובות בצורה נוחה יותר, ולשמור על רמת המחייה שלכם וההתנהלות הכלכלית שלכם.
כשפתחתם את העסק שלכם, לקחתם הלוואה מהבנק להקמת עסק הייתם כל כך אופטימיים. ראיתם את צפי ההכנסות גבוה יותר ממה שהיה בפועל וידעתם שבשנה הראשונה כל עסק נלחם על קיומו. עם השנים, כאשר גיליתם שהחלום הופך למציאות קשה יותר של חובות לבנקים, מוסדות כמו: ביטוח לאומי ומס הכנסה, חברות האשראי וספקים נוספים גיליתם שאתם בחוב שאינכם יכולים לשלם. טלפונים חוזרים ונשנים מהבנק ומלקוחות הטרידו אתכם סביב השעון ותיקי הוצאה לפועל נפתחו נגדכם. בשלב הזה הבנתם שאולי לא כדאי להתמודד לבדכם – כדאי לקחת עורך דין המתמחה בהסדר חובות.
שינוי החוק בישראל
לאחרונה, החוקים הנוגעים לחייבים להוצאה לפועל השתנו לטובת החייב. ניתן להגיע להסדרי חובות נוחים ויותר ובמקרים רבים גם לקבל הפטר מחוב גדול שלא ניתן לעמוד בו. תהליך הסדר החובות אינו אחיד ובמקרים רבים חשוב להיעזר בעו"ד מנוסה המכיר את החוקים ויש לו ניסיון רב.
הסדר חובות מול נושים
כאשר אדם מגיע לחובות של סכום גבוה לבנקים ולמוסדות אחרים וכן לאנשים פרטיים ונפתחים מולו תיקים בהוצאה לפועל ניתן לאחד את החוב לתיק אחד. לאחר מכן, רשם ההוצאה לפועל יכול להחליט כיצד לחלק את החוב בהתאם ליכולתו של החייב לשלם מדי חודש. היתרון בשינוי החקיקה טמון בשלב הבא – במידה ואותו אדם עמד בהתחייבויותיו יתכן ויוכל לקבל הפטר משארית החוב.
היות ובישראל חלק מהחוב מורכב מקנסות פיגורים, ריביות כבדות והוצאות עו"ד בדרך כלל הסכום המגיע להוצאה לפועל גבוה משמעותית מהקרן אותה היה חייב אותו אדם. לכן, כאשר מקבלים הפטר מהחוב הסכום יהיה קרוב יותר לסכום הקרן מאשר לסכום הכולל את כל התוספות הנלוות. הבעיה היחידה – יש להוכיח לרשם או לבית המשפט כי הדרך שבה אותו אדם הגיע לחוב לא נעשתה מתוך הונאה מכוונת על מנת לקבל שירותים או מוצרים בחינם.
עורך הדין פותר בצורה יעילה את המחלוקות המורכבות עם הנושים
אחד מהיתרונות הגדולים של עבודה עם עורך דין המומחה בהסדרי חוב הוא פתרון מחלוקות מול הנושים. לעתים, חשובה התנהלות יעילה המובילה לתוצאה הנכונה. במשרדנו גילינו עם השנים כי לפעמים אפשר להפחית את החוב עוד לפני התחלת התשלומים. בזכות יעילות ותוצאה אליה שאפתם – הפטר מהיר או חלוקת הוגנת לתשלומים תוכלו להתחיל מהר יותר בחיים החדשים ללא החוב הרובץ על כתפיכם.
לסיכום, אופיר ביידה חן משרד עורכי דין יוכל לסייע לכם למחוק חלק מהחוב הקיים, לאסוף את המסמכים הדרושים על מנת להוכיח את יכולתכם לשלם, לעמוד במשא ומתן מול הנושים השונים על גובה החוב ולבסוף להגיע להסדר תשלומים או הפטר בהתאם ליכולתכם לשלם. אל תחכו עד שהחוב יתפח לגובה רב או שהסנקציות שמפעילה ההוצאה לפועל יפגעו בעבודתכם ובחיי המשפחה. מומלץ לפנות למשרדנו כמה בהקדם ולקבל את הסיוע הדרוש כדי לצאת מהחוב.

יצירת קשר